"Sabit Kanca Aldatmacası"
Baya 2 senedir sinema ile ilgili bi' şeyler yazmıyordum buraya. Ama bugün hayatımda bir ilk oldu, yazma ihtiyacı duydum.

Yıllarca sinemada türlü kötü film izledim, ama hiç birisinin ilk yarısında sinemadan çıkmadım, "lan ufak bi parıltı var, ikinci yarıda bişeyler çıkar" diye kaldığım çok iğrenç film oldu. Birçoğunun ilk yarısında çıkmadığıma pişman olmuştum ama hepsinde ufak da olsa bir umut vardı.

Bugün ise, uzun süren koşturmacanın ardından bir mola verelim, yıllarca sevdiğimiz, takip ettiğimiz Alper Mestçi'nin arkasında olduğu; özellikle Aziz Yıldırım ve Adnan Oktar taklitlerine yarıldığımız İsmail Baki Tuncer'in "Sabit Kanca"sının beyaz perdedeki halini izleyelim dedik. 13'er lira verip sinemaya gittik.

Çok beklentimiz yoktu. bobiler'deki bir kaç monte, bir incicaps resmi ve bir de zaytung haberi kadar gülsem yeterliydi.

Film, bir dansöz ablamızın iri göğüsleriyle başladı. Orada şüphelenmiştim ama yine umut vardı. Sonralardan çoğunlukla bel altı göndermeli(işaret diliyle 'amaç' nedir ya?), 'sikörtıl' isimli köpekli, 'sikorski' helikopterini espiri malzemesi yapmayı denemiş (parparparpar nedir lan?), pisuvar sahnesi ile güldürmeyi denemiş (öyle espiri mi olur lan!), el kol hareketleri ile 15 yaşında 'sik' diyince gülen kitleyi hedef almış bu filmin ilk yarısı izledikten sonra, hayatımda ilk defa filmin ikinci yarısını izlemeden dışarı çıktım. Ve çoook uzun süre sonra, ilk defa, sinemaya verdiğim paraya acıdım.

Arkadaşıma "lan hiç mi yorum okumadın hakkında bu filmin, neden bu filme getirdin lan beni" diye çemkirirken, "olm sözlükte çok iyi şeyler yazmışlar, biz galiba yanlış filme geldik" dedi.

Sözlükteki yazarlara para mı vermişler nedir, ya da bizim görmediğimiz çok über espiriler mi vardı bilemedik, ikinci yarısında daha güzel şeyler var mı onu da bilemeden (ki pişman değilim) bunları yazıyorum ama, hayatımda izlediğim en kötü film oldu galiba Sabit Kanca.

Bu da böyle bir anımdır

25.Mart.2013 Pazartesi :: 22:48:04   88543 kere okundu

Konular
Ben {122}
Sinema {24}
php/web {44}
Link {58}
Debian {26}
Opera {39}
Müzik {70}
KDE {7}
Qt {12}

[Konular]


Takvim
<  Temmuz 2024  >
PSÇPCCtPz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Temalar
dx
darksight
yesilozAskerEdition
yellos
uira
default
opera
greeny
xmas
yesiloz
yesilozHtml5

Es Dost
Altan
Tuğrul
Selçuk
Timu
Mehmet
Ünal
Gökhan
Koray Taylan
Yaşar
Özgür
Orhan
Kemali
Ahmet
Emrah
Kıvanç
BilgiFrekans
Bünyamin
Bedava Site

Gez Gör Arpacık
Opera Türkiye
Uira
Ma"Cess"teleri


Projeler
Beedon
sozluQ
qPod
SourPHP
Ekşigator
Ekşigator-qt
Soccer Madness